Haber Detayı
16 Eylül 2022 - Cuma 18:09
 
YÜCEL, SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİNİ ZİYARET ETTİ
İl Milli Eğitim Müdürün Halil Yücel, Güveçli İlkokulunda atık malzemelerden yapılarak öğrencilerin hizmete Sunulan "Sıfır Atık Kütüphanesi"ni ziyaret etti.
EĞİTİM Haberi
YÜCEL, SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİNİ ZİYARET ETTİ

Güveçli İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından geri dönüşüm kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla “Sıfır atık” ve “Kütüphanesiz okul kalmasın” projeleri kapsamında, geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak kütüphane oluşturuldu.

Kütüphaneyi ziyaret ederek incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürün Halil Yücel, öğrencilerle sohbet etti.

Kitap okumanın yanı sıra öğrencilerin çeşitli etkinlikler yaptığı farklı mekânlar haline getirilen kütüphanelerin, okulların kalbi niteliğinde olduğunu belirten Yücel, kütüphanenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

"Sıfır Atık" projesi kapsamında dönüştürülen masa, kitaplık rafı, sandalye, sehpa, aksesuar ve aydınlatma ürünlerinin kullanıma uygun hâle getirilmesiyle oluşturulan kütüphanede öğrencilerle vakit geçiren Yücel, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanması ve atık malzemelerin değerlendirilerek yeni alanların oluşturulabilmesi anlamında bu çalışmaların önemli olduğunu belirtti.

Kütüphaneyi çok beğendiğini ifade eden Yücel, okul öğretmenleriyle de bir araya geldi. Öğretmenlerin eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgili görüş, öneri ve taleplerini dinleyen Yücel, çocukların eğitimlerine verdikleri destek nedeniyle tüm öğretmenlere teşekkür ederek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Fuat OTLAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÜCEL,, SIFIR, ATIK, KÜTÜPHANESİNİ, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı