Haber Detayı
24 Mart 2021 - Çarşamba 18:41
 
YÜZEYE VURDU
Bingöl’de etkili olan sağanak yağış, altyapı sorununu gün yüzüne çıkardı.
GÜNDEM Haberi
YÜZEYE VURDU

Bingöl’de önceki gün sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış akşam saatlerinde şiddetini artırdı.

Yağışlar nedeniyle birçok mahallede, caddeler su altında kaldı, dereler taştı, bodrum katlarını ve işyerlerini su bastı. Yağmur sularının yükünü kaldıramayan kanalizasyonlar patladı, altyapı eksikliği bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Yağışlar sonrasında Bingöl Belediyesi ekipleri tarafından, tıkanan kanalizasyonların açılması, caddelerde biriken suların tahliye edilmesi için çalışma başlatıldı. Vatandaşlar ise, kovalarla su taşıyarak evlerini temizlemeye çalıştı.

Bingöl Belediyeden yapılan açıklamada, yağışlar nedeniyle Mirzan, Yeşilyurt, Simani, Saray ve Şehit Mustafa Gündoğdu mahallelerinde ev ve yollarda tahribatlar oluştuğu belirtildi.

Açıklamada, “BİSKİ, İtfaiye ve Zabıta müdürlüklerimizden oluşan ekiplerimizle, ilimiz genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Sel baskını sonrası tahrip olan evler öncelikli olmak üzere tüm olumsuzluklara anında müdahale etmeye devam ediyoruz” denildi.

YETKİLİLER ‘GEÇMİŞ OLSUN’ DİLEKLERİNİ İLETTİ

Yağışların ardından ilin yetkilileri geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

-TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz: “Bingöl’de yoğun yağış sonrası yaşanan selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Belediyemiz ve kurumlarımız gerekli müdahaleleri ve tespitleri yapıyorlar. Gece boyu fedakarca görev yapan tüm çalışanlara teşekkür ederiz. Rabbim her türlü afetten korusun.”

-AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek: “Bingöl’ümüzde şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel nedeniyle mağduriyet yaşayan hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaşanan sel felaketi nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmamış olması ise tek tesellimiz. Rabbim cümlemizi her türlü afetten muhafaza eylesin.”

-HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir: “Dün gece yaşanan sel felaketinden dolayı tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çarpık yapılaşmanın, rantçı politikaların, dere yataklarını imara açmanın, doğa ile savaşmanın sonuçları bunlar.”

-Belediye Başkanı Erdal Arıkan: “İlimizdeki sel felaketinden etkilenen tüm vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun. Tüm ekiplerimizle, ilimiz genelinde yaşanan olumsuzluklara anında müdahale ediyoruz. Çalışma arkadaşlarıma ve diğer kamu kurumlarımıza destek ve emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.”

-AK Parti İl Başkanı Haşim Sağlar: “İlimizde dün gece etkili olan şiddetli yağmur ile oluşan sel felaketinden etkilenen tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gece boyu aralıksız çalışan belediyemiz ekiplerine teşekkür ediyorum Rabbim bizleri her türlü afet ve musibetlerden muhafaza eylesin.”

-DEVA Partisi İl Başkanı Mikail Kovalar: “Bingöl'e 6 Milyar TL hizmet yaptık”diye övünen iktidar temsilcileri, bu görüntüleri izleyince iddialarında ısrar edecekler mi? Pandemi süreciyle beraber ekonomik olarak büyük sıkıntılar yaşayan vatandaşlarımızın acilen zararları karşılansın.”

İHTİYAÇLAR TESPİT EDİLİYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü psiko-sosyal destek ekiplerince, yağışlardan olumsuz etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının tespiti ve gerekli sosyal hizmet müdahalelerinin yapılması için çalışma başlattı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÜZEYE, VURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı